ალიანსის გუნდი საქართველოს დეველოპერულ ბაზარზე 2008 წლიდან მოღვაწეობს. დღემდე აშენებული აქვს ოცზე მეტი საცხოვრებელი კომპლექსი და აპარტოტელი, ჩაბარებული აქვს ხუთი ათასზე მეტი ბინა და აპარტამენტი. კომპანიას უკავშირდება ისეთი გამორჩეული არქიტექტურული პროექტები როგორიცაა „ალიანს ფრივილიჯი“ და „ალიანს პალასი“ Courtyard By Marriott ბათუმში. დასასრულს უახლოვდება თბილისში ასევე ექსკლუზიური დიზაინის კომპლექსი „ალიანს ჰაილაინის“ მშენებლობა, რომელიც მოიცავს საერთაშორისო სასტუმრო ბრენდი „ვინდემ გარდენსს“ (Wyndham Garden) და პრემიუმ კლასის აპარტამენტებს.
პროექტების ჭრილში მარაგების მართვა, ხარჯებისა და ნაშთების კონტროლი რეალურ დროში
შემოსავლებისა და ხარჯების ანალიზი ნებისმიერი სასურველი პერიოდის ჭრილში
ფინანსური და ყოველდღიური საქმიანობის დეტალური რეპორტინგი ერთ სისტემაში
საქართველოს ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი სამშენებლო-დეველოპერული კომპანია „ალიანს ჯგუფი“ ERP სისტემა SAP Business One-ს, BDO-ს მიერ განვითარებულ სამშენებლო მოდულთან ერთად, ნერგავს. გადაწყვეტილების დანერგვის მიზანი მასშტაბური პროექტების ეფექტიანი, ცენტრალიზებული ფინანსური მართვაა.
ბიზნესის მასშტაბიდან გამომდინარე, კომპანიას გაუჩნდა ახალი მოთხოვნები, გამოიკვეთა ცენტრალიზებული ფინანსური მართვისა და პროცესების ავტომატიზაციის საჭიროებაც.
„ბოლო წლებში ძალიან გავიზარდეთ. პარალელურად ვახორციელებთ რამდენიმე ძალიან მსხვილ პროექტს, რომლის ფინანსური მენეჯმენტი არსებულ სისტემაში დიდ დროსა და ადამიანურ რესურსს მოითხოვდა. აშკარა გახდა, რომ საჭირო იყო უფრო მძლავრი პროგრამა, რომელიც მაქსიმალურად ეფექტიანი მართვის საშუალებას მოგვცემდა. ERP სისტემის დასანერგად ჩვენთვის საიმედო პარტნიორი BDO შევარჩიეთ“, – აცხადებს „ალიანსის“ პარტნიორი და დირექტორი აკაკი სონგულია.
SAP Business One-ის საშუალებით, „ალიანს ჯგუფი“ პროექტების ჭრილში შეძლებს მართოს შემოსავლები და ხარჯები; აკონტროლოს მარაგები, პარტნიორებთან დავალიანება და მოთხოვნები; აკეთოს შემოსავლებისა და ხარჯების ანალიზი და მიიღოს სწორი ბიზნეს გადაწყვეტილებებისთვის საჭირო ფინანსური რეპორტები.
გარდა კონკრეტული ახალი შესაძლებლობებისა, SAP Business One-ში მოხდება კომპანიის მნიშვნელოვანი ბიზნეს პროცესების ავტომატიზაცია და ნაკლები დრო და ენერგია დაიხარჯება რეპორტების მიღებაზე.
BDO-ს გუნდი უკვე მრავალი წელია ქართულ კომპანიებს ERP სისტემებს სთავაზობს და ამ მიმართულებით ქვეყანაში ყველაზე გამოცდილი გუნდი ჰყავს. SAP Business One-ით, BDO-ს მიერ შექმნილ სამშენებლო მოდულთან ერთად, უკვე სარგებლობენ ისეთი კომპანიები, როგორიცაა „კავკასუს როუდს პროჯექტი“, „იუნიქსი“ და სხვები.

The Alliance Group has been operating in the Georgian development market since 2008. More than twenty residential complexes and apartotels have been built, more than five thousand apartments and flats have been handed over up to this moment. The company is associated with outstanding architectural projects such as “Alliance Privilege” and “Alliance Palace” Courtyard By Marriott in Batumi. The construction of an exclusive design complex “Alliance Highline” in Tbilisi, which includes the international hotel brand “Wyndham Garden” and premium class apartments is nearly completed.
Analysis of revenues and expenses for any period
Detailed reporting of financial and day-to-day activities in one system
Alliance Group, one of the largest construction and development companies in Georgia, is introducing the ERP system SAP Business One together with the construction module developed by BDO. The objectives of the implementation of the solution are effective, centralized financial management of large-scale projects.
Due to the business scale, the company has new requirements, the need for centralized financial management, and process automation.
“We have grown a lot in recent years. At the same time, we are implementing several large projects, the financial management of which requires a lot of time and human resources based on the existing system. It became clear that we needed a more powerful program that would allow us to carry out management as efficiently as possible. We have selected BDO, our reliable partner, to implement the ERP system,” said Akaki Songulia, partner and director of Alliance
Through SAP Business One, Alliance Group will be able to manage revenues and expenses on projects; Control stocks, receivables, and payables with partners; Analyze revenue and expenses and obtain financial reports required for correct business decisions.
In addition to specific new opportunities, SAP Business One will automate the company’s important business processes and spend less time and energy on receiving reports.
The BDO team has been offering ERP systems to Georgian companies for many years and has the most experienced team in this field in the country. In addition to the construction module created by BDO, SAP Business One is already used by companies such as Caucasus Roads Project, Unix, and others.